‘Anlaşıldı ki, MB Başkanı da Erdoğan’dır’

Katılım
28 Ağu 2021
Mesajlar
131,525
Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın (TCMB) Para Politikası Kurulu’nun (PPK) politika faizini 100 baz puan düşürerek yüzde 19’dan yüzde 18’e indirmesiyle ilgili bir açıklama da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan geldi.

‘ERDOĞAN SEBEP, HAYAT PAHALILIĞI SONUÇTUR’

Kılıçdaroğlu, Twitter hesabındaki paylaşımında, “Erdoğan, ‘Ben ekonomistim’ diye diye aldığın kararlarla ülkeyi bugün daha da fakirleştirdin. Milleti faturasını ödeyemez hale getirirken, yine yandaşlarını zengin ettin! Sevgili halkım unutmayın; Erdoğan sebep, hayat pahalılığı ve ödenemeyen faturalar sonuçtur!” ifadelerini kullandı.

Bir sözüm de Merkez Bankası Başkanı’na! Onuru olan bir bürokrat, akıl dışı bu emir karşısında, istifasını verir ve giderdi. Bugün bir kez daha anlaşıldı ki, Merkez Bankası Başkanı da Erdoğan’dır. Ama unutmayın, milletin parasını pul eden herkes hesap verecek!

— Kemal Kılıçdaroğlu (@kilicdarogluk) September 23, 2021


‘ANLAŞILDI Kİ MERKEZ BANKASI BAŞKANI DA ERDOĞAN’DIR’

Merkez Bankası başkanı Şahap Kavcıoğlu’na da seslenen Kılıçdaroğlu, “Bir sözüm de Merkez Bankası Başkanı’na! Onuru olan bir bürokrat, akıl dışı bu emir karşısında, istifasını verir ve giderdi. Bugün bir kez daha anlaşıldı ki, Merkez Bankası Başkanı da Erdoğan’dır. Ama unutmayın, milletin parasını pul eden herkes hesap verecek!” dedi.
 
Üst