MHP, ‘fitne’ ve ‘gevşeklik’ gerekçesiyle 7 ismi ihraç etti

Katılım
28 Ağu 2021
Mesajlar
131,523
MHP Merkez Disiplin Kurulu, parti üyesi 7 kişiyi ihraç etti. İhraç edilen isimler; Nazif Okumuş, Ahmet Malkan, Ali Şanalmış, Ali Baykan, Atilla Kaya, Suat Başaran ve Tahsin Eren…

Konuyla ilgili açıklama yapan MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, MHP’nin sadece ‘demokratik düzenin dinamikleri çerçevesinde faaliyet gösteren bir siyasi parti’ değil, aynı zamanda kültürel ve sosyal açıdan hayati işlev üslenen ‘dinamik bir dava ve ülkü mahfili’ olduğunu söyledi.

‘DÖNEKLİK, VEFASIZLIK, AHLAKSIZLIK, AYLAKLIK…’

Yalçın, sözlerini şöyle sürdürdü: “Döneklik, vefasızlık, disiplinsizlik, ahlaksızlık, aylaklık, fitne ve tefrikaya meyyal olmak gibi kötü huylara malik kişiler partimizde ve teşkilatlarımızda asla barınamamışlardır. MHP’de liyakatsizlik ve gevşeklik göstererek ana gövdeden kim kopmuşsa marjinalleşip yok olmuştur.”

Semih Yalçın, MHP üyesi olup geçmişte partinin saflarında görev alan ancak daha sonra ‘liyakatsizlikleri sebebiyle’ teşkilatlardan ayıklanan bazı isimlerin son yıllarda hemen her kurultay öncesinde veya her seçim döneminde ortaya çıkarak camiaları içinde ‘fitne ve tefrika’ üretmek için çaba sarf ettiklerini söyledi.

FİTNE VE TEFRİKA…

Yalçın, “Bu gibiler, MHP’ye üyelikleri sürerken, gittikleri çıkar mahfillerinde merdiven altı ve taşeron oluşumlarda hala MHP aleyhinde faaliyet göstermektedir. Kerameti davanın mehabetinde değil, kendilerinde gören ve egolarına yenik düşen söz konusu tefrika ve fitne bağımlıları için, partimizce yasa ve tüzük kurallarının işletilmesi kaçınılmaz hale gelmiştir” dedi.
 
Üst