Sinemacı Enes Kaya’ya Balat’ta silahlı saldırı: ‘Burayı beğendik, artık bizim’

Katılım
28 Ağu 2021
Mesajlar
131,525
Sinemasal kurucusu Enes Kaya, Fatih Balat’ta yürüdüğü esnada kimliği belirsiz bir kişi tarafından silahlı saldırıya uğradı. Silahlı saldırı anı kameralara yansıdı. Kaya birkaç el ateş edilmesi sonucu yaralanırken, olayı gerçekleştiren şahıs ise kaçtı. İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından ilk müdahalesi yapılan Enes Kaya hastaneye kaldırıldı.

‘HER GÜN EVİMİZİN ÖNÜNDEN GEÇİYORLAR’

Balat’taki haraç kesmek isteyen çetecilerin olduğunu söyleyen Enes Kaya “Her gün evimin önünden, derneğimizin önünden geçiyorlar. Bir an olsun mücadeleyi bırakırsam kanım kurusun… Bu yolda ölürsem de hakkınızı bana helal edin” dedi.

WhatsApp-Image-2021-09-23-at-14.54.48-1-249x300.jpeg

‘YETİMİN HAKKINI ZALİME YEDİRTMEYECEĞİM’

Sosyal medyadan açıklama yapan Enes Kaya, kendisini uzun süredir tehdit eden şahısların fotoğraflarını paylaşarak, şu ifadeleri kullandı:

“Yıllardır emek verdiğimiz Sinemasal için hazırladığımız festival alanına çöken bu insanlara asla boyun eğmedim. Korkmadım ve korkmuyorum. Kendi yerimiz, tapulu, sözleşmeli kontratlı yerler. Her şeyimiz yasal. Buna rağmen ‘Biz burayı beğendik bizim’ diyorlar. ‘Bize vereceksin’ diyorlar. Canıma bile mâl olsa yetimin hakkını zalime yedirtmeyeceğim.

WhatsApp-Image-2021-09-23-at-14.54.50-209x300.jpeg

Tehditlere boyun eğmediğim için arkadan gizlice gelip vücuduma 4 el ateş ettiler. Allah korudu, bir tanesi dizimin arkasından girdi önden çıktı…

WhatsApp-Image-2021-09-23-at-14.54.49-211x300.jpeg

‘EŞİMİN SÜTÜDYOSUNU BASTILAR’

Her gün evimin önünden, derneğimizin önünden geçiyorlar. Bir an olsun mücadeleyi bırakırsam kanım kurusun… Bu yolda ölürsem de hakkınızı bana helal edin.

Evvelsi gece eşimin stüdyosunun camlarını kırdılar. Heykelleri, el yapımı sanatsal ürünleri parçaladılar…”
 
Üst